Suurenna fonttiaPienennä fonttia
Eläkeliitto

Yhdessäoloa yhdistyksissä!

Pohjois-Pohjanmaan piirin alueella toimii yhteensä 42 yhdistystä eri paikkakunnilla. Yhdistykset toimivat vaikutuskanavina eläke- ja sosiaaliturvaan sekä erilaisiin palveluihin liittyvissä asioissa. Yhdistysten kerhot, harrasteryhmät, retket ja matkat sekä ystäväpalvelu ovat mainoita kohtaamispaikkoja.

 

Yhteystiedot 2017

 

Yhdistys,
perustettu
Puheenjohtaja
ja sihteeri
PuhelinSähköposti
 
Alavieska 1975 Eero Jutila 040-763 9027  
Sirkka-Liisa Malinen 050-326 7345 malinensl[at]gmail.com
 
Haapajärvi 1973 Anja Parttimaa 040.561 9061  
Martta Lamminaho 040-7452048
martta.lamminaho[at]gmail.com
Haapavesi 1971 Teuvo Vuoti 040-5595041 leila.m.mustonen[at]gmail.com
Leila Mustonen 040-7467168 leila.m.mustonen[at]gmail.com
Hailuoto 1978 Ritva Sipilä 050-5112291  
Helvi Lehto 040 8275711 helvi.lehto[at]dnainternet.net
Haukipudas 1974 Vesa Ojala 040-5558596 ojaves[at]gmail.com
Helga Lopakka 040-5836761 helga.lopakka[at]mail.suomi.net
 
Ii 1974 Pirkko Honkanen

040-8436921

pirkko.honkanen1[at]gmail.com
Paula Suutari
0400-280470 paula.suutari2[at]gmail.com

Kalajoki 1976 Matti Himanka 050-560 1625
 
Leila Karhula 0040-7682248 leila.karhula[at]gmail.com
Kempele 1973 Reino Laitinen 050-523 7118 reino.laitinen[at]kotikone.fi
Heikki Mattila 0400-630540 heimattila[at]gmail.com
Kestilä 1976 Tapani Alasalmi 040-524 8187  alasalmitapani[at]gmail.com
Anni Määttä  050-337 2885 anni.m.maatta[at]gmail.com
Kiiminki 1975 Lahja Kellokumpu 040-5464995 lahja.kellokumpu[at]mbnet.fi
Otto Moilanen 040-4153689 ottoj.moilanen[at]gmail.com
Kuivaniemi 1981 Anne Väätämöinen 040-7450128 anne.vaatamoinen[at]pp.inet.fi
Seija Tikkanen 0400-508 383 seija.aulikki.tikkanen[at]gmail.com
Kuusamo 1971 Kauko Määttä 050-400 8136 maatta.kau2[at]gmail.com
Ritva Karkama 0400-291 534 ritva.karkama[at]gmail.com
Kärsämäki 1978 Terttu Kivelä 0400-582 942 
terttu.kivela14[at]gmail.com
Irja Mustola  040-530 4025  irja.emilia.mustola[at]gmail.com 
 
Liminka 1974 Tapio Junttila 040-5730463 tapio.k.junttila[at]gmail.com
Liisa Eklund 045-8746261  asiil.eklund[at]gmail.com
Lumijoki 1976 Sirkka Kyrö
040-575 3591 sirkka.kyro[at]mail.suomi.net
Elsa Kärkkäinen 0400-287363  
 
Merijärvi 1972 Jaakko Männistö 040-548 0749  mannisto.jaska[at]gmail.com
Toini Hiitola 044-500 1157 toini.hiitola[at]gmail.com
Muhos 1971 Raili Mannikkö 040-5866210 raili.mannikko@gmail.com
Seija Launonen 050-5474039 seija.launonen1[at]gmail.com
 
Nivala 1972 Reino Kivioja 044-544 0148 reino.kivioja[at]kotinet.com
Heleena Kivioja 050-329 0755 heleena.kivioja[at]kotinet.com
 
Oulainen 1971 Veikko Kallio 050-344 4844 veikkokallio1948[at]gmail.com
Lahja Syväluoma 040-5412605 lsyvaluoma[at]gmail.com
Oulu 1971 Saara Riihola 044-588 5200 saara.riihola[at]dnainternet.net
Maija Pajala 040-733 1806 annamaija.pajala[at]gmail.com
Oulunsalo 1978 Urho Mäkelä 050-589 3129
urho.makela[at]rtt.fi
Paavo Tikkala 040-508 2462

paavo.tikkala[at]mail.suomi.net

 
Paavola 1971 Mikko Jussila 0500-385 263 mikko.jussila[at]omanetti.fi
Pirkko Hellman-Turula 040-5179 397 p.pirpa[at]gmail.com
Pattijoki 1972 Veikko Sipola 040-5270674 veikko.sipola[at]omanetti.fi
Aino Korkiakoski 
040-500 1354   aino.korkiakoski[at]gmail.fi
Piippola 1971 Anja Laitila 040-537 3837  
Seija Hankonen 050-400 8198 seija.hankonen[at]pp.inet.fi
Pudasjärvi 1971 Alpo Laakkonen 045-2630780

alpoeliass[at]gmail.com

Kyllikki Tolkkinen
0400-290756 kylltolkki[at]gmail.com
Pulkkila 1974 Irma Rantonen 040-8673463  
Seija Takalo 044-546 5575 seija.takalo[at]gmail.com
Pyhäjoki 1976 Markku Kestilä 0400-798 736 markku.kestila[at]kotinet.com
Marja Viirret 0500-512813 marja.viiret[at]gkotinet.com
Pyhäjärvi 1971 Maija Leskinen 0440-196610 maija.e.leskinen[at]gmail.com
Maija Forss-Pappila 040-5659 482 maija.pappila[at]suomi24.fi
Pyhäntä 1971 Iiris Ruotsalainen 040-4197141 iiris.ruotsalainen[at]suomi.fi
Sisko Lehtola
040-5710156 shlehtol[at]gmail.com
 
Raahe 1971 Matti Mänty
044-3097703
matti.manty[at]kotinet.com
Irja Sahlgren
050-303 2547
irja.sah@gmail.com
Rantsila 1972 Kyllikki Anttila 040-7584842 kyllikki.anttila[at]kotinet.com
Tuula Tuomaala 040-5371349 tuula.tuomaala[at]suomi24.fi
Reisjärvi 1973 Raili Ilola 040-720 8175  
Marketta Paavola 044-287 2080  
Ruukki 1993 Matti Lassila 040-7265401 lassila.matti[at]kotinet.com
Riitta Pietarila 050-550 0503 riitta.pietarila[at]ph-parts.com
 
Siikajoki 1975 Anja Lehtinen 040-57353916  
Leena Lahtimaa 241 415  
 
Taivalkoski 1977 Pekka Käsmä 0500-295121 pekka.kasma[at]gmail.com
Veikko Määttä 040-7067640 veikkoka.maatta[at]gmail.com
Temmes 1979 Pasi Törmä 050-535 5390 pasi.torma[at]gmail.com
Helka Tajakka 050-305 7118  
Tyrnävä 1975 Ritva Kauppila 040-753 3245  
Elli Tervo 045-130 4443  
 
Utajärvi 1972 Marjatta Kukkonen 045-1200 922
 
Maila Kaakinen
0400-538550
 
 
Vihanti 1972 Helena Talus 040-574 7353 talushelena[at]gmail.com
Arja Heikkinen 040-8654908
arjasisko49[at]hotmail.fi
 
Yli-Ii 1973 Ahti Alatalo 040-534 6475 ahtialatalo[at]gmail.com
Eila Saarela 0400-621580
saarelaeila[at]gmail.com
Ylikiiminki 1992 Anita Virkkula 040-5150124 anita.virkkula[at]outlook.com
Eila Härmä 0400-802772 eilakielo.harma[at]gmail.com
Ylivieska 1971 Mirja Hautamäki 050-5960 202 
mirja.hautamaki[at]hotmail.com  
Hilkka Isokääntä 050-5901450 hilkka.isokaanta[at]elisanet.fi