Suurenna fonttiaPienennä fonttia
Eläkeliitto

2017 Tuloksia

 

Suunnistuksen PM EL Kalajoki "Viitapakat"


Tulokset 26.08.2017

H60 pitkä 5.1 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Vilminko Pauli SiSe 41.52
2. Matti Tuomisto Haapavesi 1.22.59 +41.07


H65 lyhyt 3.1 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Paavola Päivö HaapavU 28.38
2. Martti Kukkola OuHu 32.25 +3.47
3. Unto Virkkula NivU 36.59 +8.21


H70 lyhyt 3.1 km (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Kalervo Krekula SalRe 27.37
2. Reino Kukkohovi OSVA 32.26 +4.49
3. Matti Lassila Ruuki 33.34 +5.57
4. Alpo Pelkonen OSVA 38.08 +10.31
5. Matti Haapakoski Oulainen 45.02 +17.25


H75 lyhyt 3.1 km (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1. Juhani Mäntyniemi Oulres 32.43
2. Jorma Veijovaara Pohjant 34.12 +1.29
3. Matti Lind KiimU 40.27 +7.44
4. Kalle Männikkö ONMKY 42.23 +9.40
5. Esko Linna NivU 42.31 +9.48
6. Mauno Mikkilä NiS 42.43 +10.00
7. Heimo Pelkonen KiimU 44.49 +12.06
8. Paavo Hanhela Kiiminki 50.44 +18.01
9. Heino Jurvakainen KiimU 1.11.33 +38.50
10. Hautamäki Toivo NiS 1.12.48 +40.05
Hyl Esa Takkinen Hylätty


H80 lyhyt 3.1 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1. Kalevi Puusaari KaJu 43.42
Hyl Johan Mustola Hylätty


D60 2.3 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Karstunen Rauni HauJah 41.31


D65 2.3 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Maija Pelkonen OSVA 31.47
2. Raili Hanhela Kiiminki 40.12 +8.25


D70 2.3 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Grekula Aino SalRe 51.30
2. Mikkilä Ritva NiS 56.05 +4.35


H80 2,3 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Pentti Hanhela Kiiminki 52.48
2. Eino Niemelä Oulu 1.08.27 +15.39


H85 2,3 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1. Jussi Turkka oulu 1.16.22
Hyl Veikko Ranta-Eskola Hylätty

Väliajat PDF dokumenttina alla olevasta linkistä

http://pohjois-pohjanmaa.elakeliitto.fi/binary/file/-/id/42/fid/17077/

EL:n Pohjois-Pohjanmaan piirin Kesäpäivät 2.8.2017 PYHÄJÄRVI

TIKANHEITTO, NAISET           

SIJA, NIMI, YHDISTYS, TULOS

1 Teija Ukonsaari,Pyhäjoki 39

2 Pirjo Niskanen, Pyhäjärvi 35

3 Pirjo Aho, Ruukki 33

4 Sisko Pesonen, Pyhäjärvi 33

5 Ritva Laakkonen Haapavesi 29

6 Liisa Kojonen, Ylihärmä 26


TIKANHEITTO, MIEHET

SIJA, NIMI, YHDISTYS, TULOS

1 Terho Kauranen, Pyhäjärvi 39

2 Tapio Karjaluoto, Pyhäjoki 38

3 Lauri Jauhiainen, Pyhäjärvi 38

4 Paavo Tikkala, Oulunsalo 38

5 Eero Lehtola, Pyhäjärvi 32

6 Aaro Vaskilampi, Pyhäjärvi 31

KETTINGINHEITTO, NAISET

SIJA, NIMI, YHDISTYS, TULOS

1 Kaisa Marin, Pyhäjärvi 75

2 Pirjo Niskanen, Pyhäjärvi 75

3 Tuulikki Matilainen, Pyhäjärvi 70

4 Sisko Pesonen, Pyhäjärvi 60

5 Raija Manninen, Pyhäjärvi 60

6 Hilkka Pirnes, Haapavesi 50

7 Terttu Rautiala, Pyhäjärvi 50

KETTINGINHEITTO, MIEHET

SIJA, NIMI, YHDISTYS, TULOS

1 Veikko Mäkikangas, Haapavesi 110
2 Matti Rojola, Haapavesi 80
3 Hannu Oravakangas, Pyhäjärvi 65
4 Jouni Rajaniemi, Oulainen 65
5 Teuvo Vuoti, Haapavesi 60
6 Paavo Tikkala, Oulunsalo 60
7 Tapani Hautala, Alavieska 55


HEVOSENKENGÄNHEITTO, NAISET

SIJA, NIMI, YHDISTYS, TULOS

1 Marjatta Takkinen, Pyhäjärvi 70

2 Kaija Takalo, Alavieska 68

3 Aino Nykänen, Haapavesi 65

4 Asta Leiviskä, Ruukki 59

5 Oili Röytiö, Pyhäjärvi 59

6 Ritva Laakkonen, Haapavesi 53


HEVOSENKENGÄNHEITTO, MIEHET

SIJA, NIMI, YHDISTYS, TULOS

1 Rauno Syrjä, Haapavesi 67

2 Paavo Kallio, Kärsämäki 66

3 Taavi Paavola, Haapavesi 66

4 Lauri Jauhiainen, Pyhäjärvi 65

5 Mikko Jussila, Paavola 65

6 Jouni Rajaniemi, Oulainen 63


EL:n Pohjois-Pohjanmaan piirin KESÄPÄIVÄT 2.8.2017 joukkuekisa

SIJA, NIMI, YHDISTYS, TULOS

1 Oulainen, Asta Lohvansuu, Ritva Kiviranta, Väinö Mäkivierikko,Jouni Rajaniemi ja Erkki Kiviranta 316

2 Alavieska, Kaija Takalo, Sinikka Jokela, Tapani Hautala,Paavo Saari ja Arto Jokela 315

3 Pyhäjärvi, Oili Röytiö, Sisko Pesonen, Lauri Jauhiainen,Eero Lehtola ja Ahti Nurkkala 312

4 Haapavesi, Ritva Laakkonen, Aino Nykänen, Taavi Paavola,Jussi Mattila ja Rauno Syrjä 312

5 Ruukki, Asta Leiviskä, Pirjo Aho, Annikki Turusenaho, Markku Huhtala ja Matti Lassila 294

6 Pyhäjoki, Tuulikki Mattila, Teija Ukonsaari, Ahti HeikkiläTapio Karjaluoto ja Veikko Luoto 293

7 Kärsämäki Aira Korkatti, Paavo Kallio, Martti MuranenLauri Kivelä ja Kalevi Niemi 261

8 Nivala Pirkko Heinola, Raija Kiviniemi, Aira Leppimaa, Kirsti Huippula ja Reino Kivioja 254

9 Paavola Irma Heikkilä, Heleena Karhula ja Mikko Jussila 218

Kolmas sija ratkesi tikanheiton tuloksen perusteella; Pyhäjärvi voitti Haapaveden yhdellä pisteellä

 KP17Oulainen

 

KP17Alavieska

KP17Pyhäjärvi

KP17Haapavesi

KP17Ruukki

KP17Pyhäjoki

KP17Kärsämäki

KP17Nivala

KP17Paavola

 

ELÄKELIITON RAAHEN YHDISTYS

EL:n Pohjois-Pohjanmaan piirin rantaongintakisat Raahessa 21.7.2017

T U L O K S E T

NAISET YLI 70 v.

I Sanna Mansikkala saalis 2 625 grm. Pyhäjärven yhdistys

II Elvi Nevala " 1 525 " Oulaisten yhdistys

III Sirkka Heikkilä " 410 " Pyhäjärven yhdistys

IV Rauni Ahonen " 30 " Oulaisten yhdistys

================

NAISET ALLE 70 v.

I Raija Manninen saalis 605 grm. Pyhäjärven yhdistys

II Taimi Knuutinen " 405 " Muhoksen yhdistys

III Taimi Kolehmainen " 400 " Iin yhdistys

IV Arja Laukka " 350 " Oulun yhdistys

V Maire Männistö " 275 " Merijärven yhdistys

=================

MIEHET YLI 70 v.

I Pentti Sarpola saalis 1 030 grm. Vihannin yhdistys

II Ilmari Makkonen " 690 " Pyhännän yhdistys

III Johan Järvenpää " 455 " Haapaveden yhdistys

IV Erkki Männistö " 445 " Oulaisten thdistys

V Eero Lehtola " 385 " Pyhäjärven yhdistys

VI Kalevi Kajula " 380 " Rantsilan yhdistys

VII Arto Hukka saalis 365 grm. Raahen yhdistys

VII Antti Hirvimäki " 365 " Pyhäjärven yhdistys

VIII Juhani Tohu " 335 " Oulaisten yhdistys

IX TaistoVirkkunen " 300 " Pulkkilan yhdistys

X Eero Kivelä " 265 " Pyhäjärven yhdistys

Olavi Ahonen " 255 " Oulaisten yhdistys

Raimo Sahlgren " 185 " Oulaisten yhdistys

Heino Kolehmainen " 145 " Iin yhdistys

Aimo Mattila " 145 " Oulaisten yhdistys

Juhani Lauronen " 120 " Raahen yhdistys

Erkki Manninen " 85 " Pyhäjärven yhdistys

Eero Pekkala " 65 " Pattijoen yhdistys

===================

MIEHET ALLE 70 v.

I Juha Piippo saalis 1 970 grm. Haapaveden yhdistys

II Reijo Turunen " 1 540 " Pyhännän yhdistys

III Sulo Heikkinen " 1 405 " Pyhännän yhdistys

IV Paavo Nevala " 335 " Oulaisten yhdistys

V Heikki Pyhäluoto " 300 " Vihannin yhdistys

VI Jaakko Männistö " 240 " Merijärven yhdistys

VII Martti Knuutinen " 235 " Muhoksen yhdistys

VIII Sakari Lauronen " 65 " Raahen yhdistys

===============

Karaoken PM EL Oulaisten yhdistys 3.5.

N+65
Somero Leena EL Ylivieska

Heinonen Eira EL Pyhäjärvi
Haarakangas Tuula EL Oulainen

M+65
Hänninen Seppo EL Pyhäjärvi

Korpi Unto EL Oulainen
Mikkilä Timo EL Nivala

N50-64
Pirttilä Sirpa EL Nivala

Rautio Eila EL Merijärvi
Karhunen Arja EL Raahe

M50-64
Haapakoski Pentti EL Nivala

Paakkari Harri EL Paavola
Ruotsalainen Jouko EL Haapajärvi

Piirin edustajat liiton mestaruuskisoihin lihavoituna, varaedustaja alapuolella.

Kuvia ei ole vielä saatavilla, laitetaan heti Elliin jos/kun niitä saadaan. Erityiskiitos Oulaisten yhdistykselle ihan mahtavista järjestelyistä. Kiitokset osallistuneille ja parisataapäiselle yleisölle. AlfaTV:n kooste kilpailusta tulee televisiosta ensimmäisen kerran 14.6. klo 19.00, myös uusintoja luvassa.

EL Pohjois- Pohjanmaa

Karaoke Nivalan karsinta 19.4. 2017, josta Oulaisiin

M65+:

Martti Linna , Nivala

Unto Korpi, Oulainen

Veikko Mäyrä, Oulainen

varalla Iikka Hoikka, Haapajärvi

 

N65+

Raija Kiviniemi, Nivala

Leena Somero, Ylivieska, yleisön suosikki

Eira Heinonen, Pyhäjärvi

varalla Tuula Haarakangas, Oulainen

 

M65-

Pentti Haapakoski, Nivala, yleisön suosikki

Jouko Ruotsalainen, Haapajärvi

Timo Marjamaa, Oulainen

varalla Markku Kortet, Oulainen

 

N65-

Eija Hoikka, Haapajärvi

Sirpa Pirttilä, Nivala

Eila Rautio, Merijärvi

varalla Anita Nietula, Nivala

 

BOCCIAN PM YLIVIESKAN URHEILUTALOLLA 1.4.2017

NAISET

1. Haapaveden 1. joukkue

2. Haapaveden 2. joukkue

3. Nivalan joukkue

4. Pyhäjärven 2. joukkue

 

MIEHET

1. Haapaveden 2. joukkue

2. Oulaisten joukkue

3. Pyhäjärven 1. joukkue

 

LOPPUTULOKSET MIEHET
Kilpailu: 0   Sarja: 0 Lohko: 0
Sija Pist. + - +/-   Joukkue / kilpailija   Pelaajat / Yhdistys
1 3 17 6 11   HAAPAVESI 2   0            
2 2 10 13 -3   OULAINEN   0            
3 1 8 16 -8   PYHÄJÄRVI 1   0            

 

2017.04.01 NAISTEN JOUKKUEET  
       
  Pelaaja Pelaaja Pelaaja
       
PYHÄJÄRVI 1 Anna Rytkönen Taimi Piirainen Leena Matilainen
       
PYHÄJÄRVI 2 Oili Röytiö Pirkko Kovalainen Sisko Pesonen
       
PATTIJOKI 1 Ala-aho Pirjo Jokela Hannele Korkiakoski Aino
       
PATTIJOKI 2 Halkola Marjatta Lemponen Leena Vihelä Kyllikki
       
VIHANTI Taimi Kuorilehto Eeva Vikki Maire Häkkilä
       
RUUKKI Ritva Tiiro-Niskala Kerstin Lassila Pirjo Aho
       
HAAPAVESI 1 Aino Rautiainen Rauni Vuorenmaa Marja-Leena
       
HAAPAVESI 2 Aino Nykänen Paula Riikola Eeva Koski
       
ALAVIESKA Kaija Takalo Sinikka Jokela Raija Jutila
       
OULUNSALO Anni Prokkola Kaija Saari Anna-Liisa Vanhala
       
NIVALA Sinikka Tammela Kaarina Korkiakoski Kirsi Huippula
       
YLIVIESKA 1 Hilkka Mustonen M-L Prittinen Kristiina Keränen

 

2017.04.01 MIESTEN JOUKKUEET    
       
  Pelaaja Pelaaja Pelaaja
       
PYHÄJÄRVI 1 Hannes Röytiö Kauko Häkkilä Eero Lehtola
       
PYHÄJÄRVI 2 Tauno Rotonen Ahti Nurkkala Lauri Jauhiainen
       
PATTIJOKI 1 Hassi Olavi Jokela Veikko Sipola Veikko
       
PATTIJOKI 2 Halkola Oiva Korkiakoski Leevi Rinkinen Viljo
       
VIHANTI Teuvo Viinikangas Jorma Törmikoski Eino Häkkilä
       
RUUKKI Kalle Niskala Alpo Lyly Matti Lassila
       
HAAPAVESI 1 Reijo Niemelä Pentti Saukko Teuvo Lahti
       
HAAPAVESI 2 Matti Rojola Jorma Veikkola Rauno Syrjä
       
HAAPAVESI 3 Tauno Mäenpää Sulo Nuutinen Eero Junnonaho
       
KÄRSÄMÄKI 1 Esko Lehtomäki Paavo Kallio Martti Muranen
       
KÄRSÄMÄKI 2 Ilpo Heljäsvuo Alex Koponen Kalevi Niemi
       
KIIMINKI Mikko Rajavaara Eero Mikkonen Heimo Pelkonen
       
ALAVIESKA 1 Pentti Rautio Arto Jokela Tapani Hautala
       
ALAVIESKA 2 Pauli Konu Arto Pylväs Paavo Saari
       
OULUNSALO Paavo Tikkala Markku Heinola Esko Saari
       
OULAINEN Jouni Rajaniemi Erkki Huhtala Erkki Kiviranta
       
YLIVIESKA 1 Eino Jokinen Veijo Isotalo Tuomo Hyyppä
       
YLIVIESKA 2 Teuvo Turtiainen Kauko Mustonen Esa Seppälä
       
YLIVIESKA 3 Pietilä Heikki Aulis Kukkola Pekka Immonen

Kempele karaokekarsinta

Tuomariston arviointiperusteissa kiinnitetään huomiota mm. lauluääneen, sävelpuhtauteen, rytmiin, tulkintaan, esiintymiseen ja yleisön huomioimiseen sekä kappalevalintaan. Tuomaristoilla on käytössään lomake, johon tuomarit merkitsevät arviointejaan ja antavat pisteet sovitun asteikon mukaisesti, esim. 1-10 tai 5-10 pistettä.

Laulajat ovat sarjoissa sukunimen mukaisessa järjestyksessä.

Ensimmäinen kierros lauletaan tuomarien päättämässä sarjajärjestyksessä.

Tuomarit päättävät, missä sarjojen välissä he kokoontuvat arviointipalaveriin.

Toiselle kierrokselle valitaan tuomarien päätöksellä sarjoittain 5-8 laulajaa.

Toiselle kierrokselle päässeet laulavat sarjoittain aakkosjärjestyksessä.

Tuomarit sijoittavat toisen kierroksen laulajat paremmuusjärjestykseen.

Yleisö saa äänestää oman suosikki nais- ja mieslaulajan kaikkien esiintyneiden kilpailijoiden keskuudesta. He pääsevät Oulaisten loppukilpailuun suoraan.

Oulaisten loppukilpailuun pääsee jokaisesta sarjasta tuomarien valitsemat kolme parhaiten sijoittunutta. Jos heidän joukossaan on yleisöäänestyksen voittaja, pääsee Oulaisiin myös ko. sarjassa neljänneksi sijoittunut laulaja. Neljänneksi, tai neljännen päästessä suoraan loppukilpailuun, viidenneksi sijoittuneet pääsevät varasijalle Oulaisten loppukilpailuun.


KARAOKEMESTARUUSKILPAILUN ALKUKARSINTA KEMPELEESSÄ 31.3.2017

OULAISISSA 3.5.2017 PIDETTÄVÄÄN LOPPUKILPAILUUN SELVIYTYNEET LAULAJAT

NAISET 50-64 VUOTTA:

Riitta Hämäläinen, Pattijoki

Arja Karhunen, Raahe

Eira Saarela, Kiiminki

Titta Kerttula, Kempele varasijalla

MIEHET 50-64 VUOTTA:

Osmo Jurvakainen, Ii

Harri Paakkari, Paavola

Tapani Siuvatti, Raahe

Martti Runtti, Kiiminki varasijalla

NAISET 65 TÄYTTÄNEET

Raili Koskela, Ii, yleisön suosikkiäänestys

Helli Oikarinen, Kempele

Irma Rauta, Pattijoki

Marjatta Väänänen, Rantsila

Hilkka Patja, Oulu varasijalla

MIEHET 65 TÄYTTÄNEET

Seppo Hänninen, Pyhäjärvi

Miika Kiiskinen, Kestilä

Timo Mikkilä, Nivala

Aulis Palmroos, Kempele, yleisön suosikkiäänestys

Esko Korhonen, Oulu varasijalla

 

Eläkeliiton hiihtomestaruus Pyhäjärvellä 14-15.3.2017

Tulokset tiistaina 14.3.

Joukkuepisteet 1. päivän jälkeen

Tulokset ke 15.3. ja joukkuepisteet

Eläkeliiton Pohjois-Pohjanmaan piirin pilkkimestaruuskilpailujen tulokset Pyhännänjärveltä 22.3.2017

 

Naiset alle 70 v.

 

Naiset yli 70 v.

 

Miehet alle 70 v.

 

Miehet yli 70 v.

 

Kilpailun suurimman ahvenen sai Erkki Manninen, kala painoi 572 g

 

Kilpailun järjestelyistä vastasi Eläkeliiton Pyhännän yhdistys ja Pyhännän Vapaa-ajan kalastajat. Mukana myös EL Pohjois-Pohjanmaan piiri.

 

 

Piirin hiihtokisat EL Oulu Auran maja 8.3.2017

Eläkeliiton Pohjois-Pohjanmaan piirin mestaruushiihdot 8.3.2017
           
    5.0 km - N55      
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 153 Vilminko Tuula Vihannin yhdistys 20:34.2 -
           
    3.0 km - N60      
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero 
1 166 Saarela Eira Kiimingin yhdistys 19:28.7 -
           
    3.0 km - N65      
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero 
1 196 Vuorenmaa Marjut Oulun yhdistys 13:07.1 -
2 199 Lämsä Soile Kiimingin yhdistys 17:12.4 +4:05.3
3 201 Mustonen Laila Haapaveden yhdistys 18:14.6 +5:07.5
4 197 Juntunen Sirpa Muhoksen yhdistys 20:20.1 +7:13.0
- 198 Rantakari Helena Raahen yhdistys DNS -
- 200 Ylisiurua Ritva Yli-Iin yhdistys DNS -
           
    3.0 km - N70      
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero 
1 204 Pylväs Marja-Liisa Oulun yhdistys 15:28.6 -
2 208 Mertala Irja Kiimingin yhdistys 16:37.7 +1:09.1
3 206 Syrjäpalo Liisa Paavolan yhdistys 17:19.5 +1:50.9
4 210 Seija Alatalo Oulun yhdistys 17:28.1 +1:59.5
5 205 Hökkä Kaisa Yli-Iin yhdistys 17:30.6 +2:02.0
6 207 Alatalo Sirkka Oulun yhdistys 18:46.8 +3:18.2
7 209 Koskela Arja Raahen yhdistys 19:27.7 +3:59.1
           
    3.0 km - N75      
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero 
1 236 Hankonen Anna-Liisa Rantsilan yhdistys 14:59.1 -
2 234 Laurila Katri Kiimingin yhdistys 17:43.6 +2:44.5
3 232 Hanhela Eila Kiimingin yhdistys 19:28.1 +4:29.0
- 233 Kauppi Anneli Oulun yhdistys DNS -
- 235 Kakko Maij-Liisa Yli-Iin yhdistys DNS -
           
    2.0 km - N80      
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero 
1 243 Kerttunen Ritva Oulunsalon yhdistys 11:28.7 -
           
    5.0 km - M55      
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero 
1 155 Jussi Hytönen Pulkkilan yhdistys 15:27.6 -
           
    5.0 km - M60      
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero 
1 158 Martikainen Pauli Haapaveden yhdistys 15:55.0 -
2 156 Leinonen Sulevi Raahen yhdistys 16:14.3 +0:19.3
3 160 Pajuniva Seppo Kuusamon yhdistys 16:57.5 +1:02.5
4 163 Vilminko Pauli Vihannin yhdistys 17:59.6 +2:04.6
5 164 Pekka Pihlajaniemi Ruukin yhdistys 18:51.7 +2:56.7
6 161 Tuomisto Martti Haapaveden yhdistys 19:22.6 +3:27.6
- 157 Isokangas Veikko Kempeleen yhdistys DNS -
- 159 Ruokamo Eero Oulun yhdistys DNS -
- 162 Hiltunen Mikko Oulun yhdistys DNS -
           
    5.0 km - M65      
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero 
1 171 Paavola Päiviö Haapaveden yhdistys 14:37.9 -
2 177 Immonen Martti Oulaisten yhdistys 15:24.1 +0:46.2
3 178 Ukonmaanaho Juhani Ylikiimingin yhdistys 17:06.8 +2:28.9
4 175 Ranta-Eskola Seppo Oulaisten yhdistys 17:09.9 +2:32.0
5 174 Saapunki Kalle Kuusamon yhdistys 17:15.9 +2:38.0
6 179 Osmo Soronen Oulun yhdistys 17:27.4 +2:49.5
7 172 Jylkkä Hiskias Raahen yhdistys 17:59.1 +3:21.2
8 173 Kylmänen Kari Muhoksen yhdistys 18:24.2 +3:46.3
9 176 Korhonen Esko Oulun yhdistys 18:43.9 +4:06.0
10 170 Lyytikäinen Jouko Oulunsalon yhdistys 21:08.1 +6:30.2
- 169 Malila Seppo Pyhäjärven yhdistys DNS -
           
    5.0 km - M70      
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero 
1 194 Pauli Bordi Kempeleen yhdistys 16:25.0 -
2 185 Ranta-Eskola Vesa Raahen yhdistys 16:33.2 +0:08.2
3 181 Pelkonen Alpo Oulunsalon yhdistys 18:20.1 +1:55.1
4 191 Hirsikorpi Risto Paavolan yhdistys 18:34.0 +2:09.0
5 192 Kukkohovi Reino Oulunsalon yhdistys 18:43.8 +2:18.8
6 186 Laakkonen Raimo Pyhäjärven yhdistys 19:19.9 +2:54.9
7 184 Alatalo Eero Oulun yhdistys 20:06.4 +3:41.4
8 188 Talala Taisto Oulun yhdistys 20:08.0 +3:43.0
9 189 Siekkinen Kari Haapaveden yhdistys 20:10.6 +3:45.6
10 182 Syrjäpalo Pentti Paavolan yhdistys 22:21.9 +5:56.9
- 183 Pirttisalo Reijo Pyhännän yhdistys DNS -
- 187 Lassila Matti Ruukin yhdistys DNS -
- 190 Muhosenaho Reino Pyhännän yhdistys DNS -
- 193 Pietilä Pekka Ruukin yhdistys DNS -
           
    3.0 km - M75      
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero 
1 218 Mustonen Esko Kuusamon yhdistys 12:15.2 -
2 216 Kouvalainen Pentti Pyhäjärven yhdistys 12:21.5 +0:06.3
3 214 Männikkö Kalle Muhoksen yhdistys 12:27.3 +0:12.1
4 224 Hanhela Paavo Kiimingin yhdistys 12:30.7 +0:15.5
5 225 Mäntyniemi Juhani Oulun yhdistys 12:58.8 +0:43.6
6 215 Paukkeri Heikki Pudasjärven yhdistys 12:59.6 +0:44.4
7 230 Kalle Helenius Pulkkilan yhdistys 13:04.7 +0:49.5
8 212 Asikainen Aaro Kestilän yhdistys 13:07.8 +0:52.6
9 222 Toiviala Tapio Kiimingin yhdistys 13:10.9 +0:55.7
10 219 Kärjä Jussi Oulunsalon yhdistys 14:13.6 +1:58.4
11 213 Tornberg Tauno Kuusamon yhdistys 14:23.1 +2:07.9
12 220 Koukkari Voitto Muhoksen yhdistys 14:29.0 +2:13.8
13 227 Pelkonen Sakari Haapaveden yhdistys 14:44.4 +2:29.2
14 228 Koppström Pekka Kempeleen yhdistys 14:47.5 +2:32.3
15 223 Pelkonen Heimo Kiimingin yhdistys 14:48.4 +2:33.2
16 226 Isotalus Juhani Alavieskan yhdistys 14:56.8 +2:41.6
17 217 Kyhälä Kauno Pyhäjärven yhdistys 15:05.2 +2:50.0
18 231 Paavo Talalahti Kempeleen yhdistys 15:13.3 +2:58.1
19 221 Jussila Mikko Paavolan yhdistys 16:15.6 +4:00.4
20 211 Paavo Väisänene Oulun yhdistys 16:48.1 +4:32.9
- 229 Veijovaara Jorma Oulun yhdistys DNS -
           
    3.0 km - M80      
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero 
1 239 Kylmäaho Toivo Kempeleen yhdistys 13:54.4 -
2 240 Niskanen Tauno Muhoksen yhdistys 22:26.4 +8:32.0
           
    2.0 km - M85      
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero 
1 247 Rajavaara Juhani Pudasjärven yhdistys 8:32.7 -
2 248 Veikko Alapudas Kempeleen yhdistys 9:26.5 +0:53.8
- 246 Turkka Jussi Oulun yhdistys DNS -

 

Piirin keilamestaruus EL Kuusamo 3.3.2017

http://www.elli-ppmaa.net/wp-content/uploads/2017/03/tulokset_naiset.pdf

http://www.elli-ppmaa.net/wp-content/uploads/2017/03/tulokset_miehet.pdf

http://www.elli-ppmaa.net/wp-content/uploads/2017/03/tulokset_1-6.pdf

http://www.elli-ppmaa.net/wp-content/uploads/2017/03/tulokset_7-12.pdf